ÖN KAYIT FORMU ÖN KAYIT FORMU
Çift Dilli Eğitim

Eğitim Dili İngilizce

Anaokullarımızda çocuklarımız ingilizce gün boyu her alanda yaşayarak, oynayarak, eğlenerek öğreniyor.

Branş Dersleri

Branş Dersleri

Öğrencilerimizin, sanat, orff, spor/dans, drama dersleri, akıl - zeka oyunları ile, sosyal becerilerinin gelişmesi ve çok yönlü bireyler olmaları amaçlanır.

Açık Hava Eğitimi

Açık Hava Eğitimi

Sınıflarımız gittiğimiz her yerdedir ve yaşam derslerimizin içindedir.Aktiviteler / Temalı Öğrenme

International Focus Schools aktiviteler sorgulamaya ve keşif yoluyla öğrenmeye dayalıdır. Çocuğun fikirleri ve ilgi alanları tüm alanlara dahil edilmiştir (çevre tartışması, şarkılar, yaratıcı, manipülatif oyun, bulmacalar, kitaplar vb.)

Çocuklar çok kültürlü programlamaya katılarak birbirlerinin benzerliklerini ve farklılıklarını takdir etmeyi öğrenirler. Aylık tematik program; çoklu zeka kuramı ve bütünleştirilmiş program yaklaşımı ile verilir. Aylık bültenimiz ile velilerimiz mevcut okul etkinlikleri hakkında bilgilendirilir.

Çocuklar her güne spor ile başlarlar. Hava durumuna bağlı olarak kapalı veya açık spor alanlarımız kullanılabilir. Sınıflarında boyama, kum ve su oyunu, oyun hamuru, blok inşa etme ve günlük yaratıcı sanat projesi ve bilim etkinliği, çember zamanı, göster ve paylaş, giydirme, aile merkezi, kuklalar, müzik, okuma alanı, bilişsel oyunlar ve bulmacalar gibi bilişsel oyun ve aktivitelere odaklanırlar. Çocuklar organize oyunlar oynarlar, üç tekerlekli bisiklet ve araba kullanırlar, top atma, dengeleme ve paraşütle oynama egzersizleri yaparlar.

International Focus Schools
International Focus Schools
International Focus Schools
International Focus Schools
ODAĞIMIZ / AMACIMIZ

Gelişim Alanları

Yaratıcılıklarını ve potansiyellerini ortaya çıkartabilecekleri aktiviteler için rehber olmak, ince ve kaba motor gelişimlerini destekleyen alanlar sağlamak, eşsiz yeteneklerini keşfetmelerine ve kendi ışıltılarını yansıtmalarına yardımcı olmaktır.

01

Hareket (Motor) Gelişim

Focus Schools eğitimcileri olarak, erken çocukluk döneminde doğru hareket eğitiminin doğru zamanda verilmesini önemsiyoruz.

Hareket (Motor) Gelişim
02

Bilişsel (Zihinsel) Gelişim

Farkındalığı ve problem çözme yeteneği yüksek, kendilerini doğru ifade edebilen Focus Çocukları, zihinsel gelişimi destekleyen grup çalışması ve aktivitelerle yeni keşifler yaparlar.

Bilişsel (Zihinsel) Gelişim
03

Dil Gelişimi

Globalleşen dünyamızda birçok kültürün farkındalığını anlamak için ikinci bir dilin öğrenilmesi kaçınılmazdır. Eğlenerek, yaşayarak, cesaretlendirerek yeni bir dili öğretmeye odaklanıyoruz.

Dil Gelişimi
04

Sosyal ve Duygusal Gelişim

International Focus Schools eğitimcileri olarak odak noktamız, çocukların çeşitli öğrenme yöntemleri olduğunu bilerek, sosyal-duygusal gelişimini desteklemek ve teşvik etmektir.

Sosyal ve Duygusal Gelişim
05

Öz Bakım Becerileri Gelişimi

Focus Schools‘ta her çocuğa kendi işini kendi yapabilmesi için destek, sorumluluk ve fırsat verilir. Yaşam becerisini kazanan her çocuk hayata özgüvenle başlar.

Öz Bakım Becerileri Gelişimi

Bize Katılmak İstemez misin?

International Focus Schools okullarına iş başvurusu yapmak için lütfen başvuru formuna tıklayınız.

Skills

Focus, Çocuğunuzun Farkında

Çocukluk döneminin gelişimsel özelliklerini dikkate alarak her bir çocuğun kim olduğunu bilmeye ve öğretim programını ona göre düzenlemeye odaklanırız.

Focus’ta beslenme tıpkı evdeki gibi!

Okulumuzda ‘organik beslenme’ uygulanmaktadır. Dondurulmuş ya da hazır gıdalar tüketilmez. Kendi bahçemizde yetişen mevsimlik meyve ve sebzelerle masamız zenginleşir. Çocuklara yaşlarına uygun besleyici bir beslenme düzeni ve menüsü oluşturulur.